Warszawa, Mazowieckie, Polska
798-051-622

Auto używane – wady i zalety 

Skupujemy auta na terenie Warszawy za gotówkę 24h, 7 dni w tygodniu!

Auto używane – wady i zalety 

Samochody używane nadal mają ogromne grono miłośników. W dzisiejszych czasach galopującej inflacji i wysokich cen paliw może to być najlepsza decyzja w naszym życiu. Okazuje się, że dziś wiele osób zweryfikowało swoje spojrzenie na auto.

Coraz wyraźniej widać, że przestało być rodzajem manifestacji własnych ambicji, a stało się tym, do czego właściwie je stworzono, czyli pojazdem, którego zadaniem jest dowieźć nas z punktu A do punktu B.

Zatem, skoro można to zrobić taniej, po co przepłacać, kupując nowe auto? Coraz więcej kierowców zaczyna dostrzegać tę korzyść. Jednak zakup auta używanego warto zrobić z głową i poznać zalety i wady takiego rozwiązania.

Samochód nowy czy używany – poznaj za i przeciw

Niewątpliwą zaletą samochodu nowego jest to, że jest nowy. I to dla wielu osób jest argumentem nie do przebicia. Jednak zakup auta nowego nie zawsze może okazać się najlepszą opcją. Przede wszystkim taki pojazd jest drogi i nie każdego na niego stać.

Podobnie jest z leasingiem. Taki samochód musi być serwisowany w odpowiednich warsztatach, a wizyta w salonie serwisowym i naprawa do tanich nie należą. Poza tym nowe auta z salonu bardzo szybko tracą na wartości. Szacuje się, że po opuszczeniu salonu dealera, nawet rzędu kilkudziesięciu procent. Zatem, na kupnie nowego auta możemy stracić szybciej, niż nam się wydaje.

Dlatego dziś warto wybrać samochód z drugiej ręki. Jednak jak każda opcja, wybór ten ma swoje wady i zalety. Do najważniejszych wad należy to, że nie jest nowy. To znaczy, że jego podzespoły mogą być wyeksploatowane, a stan będzie daleki od ideału.

Poza tym przeciwnicy aut używanych jako wadę wskazują też duży przebieg oraz brak gwarancji na części. Czy jednak faktycznie są to czynniki dyskwalifikujące auta używane? Jeśli od razu, przed zakupem samochodu z drugiej ręki przygotujesz się na taką opcję, nie będziesz rozczarowany. I tak naprawdę po oględzinach i przeglądzie, gdy wyłapiesz usterki, masz otwartą drogę do negocjacji ceny.

A to już z pewnością zaleta takiej transakcji.

Korzyści z kupna samochodu używanego

Zalet z posiadania własnego auta jest naprawdę wiele. Niezależność, komfort i przede wszystkim wolność. Jednak dziś auto przestało już być wyznacznikiem statusu społecznego. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na zakup używanego samochodu.

Nawet osoby, które stać na auto z salonu. Dlaczego? Kupno samochodu nowego to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. A używanego? Zdecydowanie niższy. Dlatego przede wszystkim cena przemawia za kupnem auta z rynku wtórnego. Tym bardziej że w komisach mamy naprawdę ogromny wybór takich pojazdów. I to w różnym pułapie cenowym.

Czyli, w skrócie, każdy znajdzie coś dla siebie i w granicach planowanego budżetu.

Poza tym kupując używane auto, z reguły możesz dopasować je do swoich preferencji. Diesel czy benzyna, tu na rynku wtórnym masz naprawdę spory wybór modeli. Kolejną rzeczą, która ma istotne znaczenie, jest mniejsze ryzyko spadku wartości pojazdu.

W przypadku samochodów prosto z salonu, w pierwszych trzech latach traci on połowę swojej wartości. A używane? Już nie traci, bo ma to już dawno za sobą. I wreszcie to, co właściciele aut z drugiej ręki lubią najbardziej.

Jeśli zdecydujesz się kupić samochód używany, nie musisz naprawiać go w autoryzowanych serwisach. To oznacza znaczne oszczędności. Skoro bowiem zaufany warsztat może naprawić samochód taniej niż autoryzowany, po co przepłacać? Tym bardziej, gdy usterka jest niewielka.

Kolejną zaletą aut z rynku wtórnego jest ich duża dostępność i wybór. Dzięki temu możemy wybierać wśród modeli i roczników, a to oznacza, że naprawdę można znaleźć auto w atrakcyjnej cenie i dobrym stanie technicznym. Skoro więc można zrobić to taniej, po co płacić za auto nowe?

Oczywiście, zakup używanego samochodu nie jest tak prosty, jak nowego. Tu nie wystarczy iść do handlarza, wybrać model, zapłacić i już. Warto jednak pamiętać, że nie każde auto używane to interes życia. Tak naprawdę, aby kupić auto z drugiej ręki i nie stracić, potrzeba determinacji, znajomości rynku i żyłki negocjatora.

 

Skup aut Warszawa 24h! Kupujemy samochody za gotówkę! 🚗