Warszawa, Mazowieckie, Polska
798-051-622

Czy warto kupić samochód używany?

Skupujemy auta na terenie Warszawy za gotówkę 24h, 7 dni w tygodniu!

Czy warto kupić samochód używany?

Rynek samochodów używanych jest bardzo duży. Trudno się dziwić, że dla wielu osób zakup używanego auta jest zupełnie oczywistym wyborem. Niektórzy uważają, że samochód z drugiej ręki kupują osoby, których nie stać na nowe auto. Jednak nie do końca jest to prawdą, a nawet wręcz przeciwnie.

Wiele osób, które kupują używane auto stać na nowe, prosto z salonu. Jednak mimo tego decydują się na samochód z drugiej ręki. Dlaczego? Bo warto. Zakup samochodu używanego jest nie lada wyzwaniem. Jednak odrobina determinacji sprawia, że możemy kupić używany samochód nie tylko w dobrej cenie, ale i stanie technicznym.

Samochód nowy czy używany – oto jest pytanie

Zwolennicy nowych aut mają wiele argumentów przemawiających za ich wyższością nad samochodami używanymi. I trudno się z nimi nie zgodzić. Gwarancja, znane pochodzenie, nowy lakier i podzespoły, które powinny pracować bez zarzutu. Jednak ceny nowych samochodów z salonu często przekraczają możliwości finansowe zwykłego Kowalskiego.

Nie ma co ukrywać, nowe auto, prosto od dealera to spory wydatek. Poza tym nie wszystko może wyglądać tak pięknie, jak w folderze, a auto po prostu może nie spełniać naszych oczekiwań. Dlatego wiele osób, nawet tych, które mogą sobie pozwolić na tak spory wydatek, decyduje się kupić samochód używany.

Fakt, nie jest fabrycznie nowy, może nawet mieć drobne usterki, ale jest tańszy. I to zdecydowanie. Tak naprawdę, jeśli trafimy na dobry, zadbany egzemplarz, auto może posłużyć nam jeszcze dłuższy czas w dobrej kondycji. Poza tym nie jest tajemnicą, że także i nowe auta wymagają napraw czy przeglądów serwisowych. Zatem, kupując auto i tak należy być przygotowanym na wydatki.

Zatem, nowe czy używane? Oczywiście, każdy powinien sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. Jednak, jeśli masz ograniczony budżet albo z innych względów nie chcesz kupić nowego auta, dobrym pomysłem jest zakup używanego. Jednak warto wiedzieć jak wybrać egzemplarz używany, aby nie stracić na transakcji.

Jak kupić auto używane?

Przede wszystkim musimy przygotować się na kilka rzeczy. Jeśli chcemy kupić używany egzemplarz, nie oczekujmy, że będzie wyglądał jak nowy. Jeśli wygląda na swój wiek, to dobrze. Jeśli jednak wygląda za dobrze, powinna nam się zapalić czerwona lampka. To może oznaczać, że sprzedawca chce w ten sposób odciągnąć naszą uwagę od poważniejszej usterki. Kolejną ważną sprawą jest przebieg.

My, Polacy jesteśmy bardzo wrażliwi na tym punkcie. Według nas auto używane powinno mieć niski przebieg, bez względu na wiek. Tak naprawdę mały przebieg w używanym aucie powinien nas raczej zaniepokoić niż ucieszyć. Skupiając się bowiem na stanie licznika, nie szacujemy realnie, ile tak naprawdę tym samochodem było jeżdżone.

Jeśli więc np. piętnastoletni samochód ma na liczniku jedynie 100 tysięcy kilometrów, najczęściej nie oznacza, że jego właściciel jeździł nim tylko raz w tygodniu do kościoła obok domu. Raczej sugeruje, że licznik został cofnięty, co jest w Polsce nielegalne. Jednak nowe prawo obowiązuje od niedawna, dlatego wciąż na rynku są pojazdy, które miały wcześniej cofnięty licznik. Dlatego uczciwy przebieg, czyli ok. 200 tysięcy km wcale nie jest wadą auta.

Nie należy się bać dużych przebiegów, kupując taki samochód. Wystarczy po prostu sprawdzić pojazd dokładniej, licząc się z dodatkowymi kosztami, które stają się kartą przetargową w negocjacji ceny.

Dlaczego warto kupić używany samochód?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim kupując używany samochód, zapłacimy mniej niż za nowy. Jednak kupując używane auto, warto robić to z rozmysłem i bez zbędnych emocji. Przede wszystkim nie kupujmy auta od pierwszego sprzedawcy, z którym się spotkaliśmy. Warto zawsze mieć kilka opcji do wyboru.

Poza tym zawsze należy taki pojazd dokładnie sprawdzić pod względem technicznym i wizualnym. Mając na uwadze fakt, że nie jest to auto nowe i należy liczyć się z ewentualnymi kosztami po zakupie. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego rodzaju transakcjach, warto skorzystać z usług komisu samochodowego lub skupu aut.

Także i w tych miejscach możemy kupić używane auto w dobrym stanie technicznym i atrakcyjnej cenie. Aut na rynku wtórnym nie brakuje, a wśród nich na pewno czeka Twoje wymarzone.

 

Skup aut Warszawa 24h! Kupujemy samochody za gotówkę! 🚗