Warszawa, Mazowieckie, Polska
798-051-622

Czym się różni komis od skupu aut – to warto wiedzieć

Skupujemy auta na terenie Warszawy za gotówkę 24h, 7 dni w tygodniu!

Czym się różni komis od skupu aut – to warto wiedzieć

Kiedy decydujemy się na sprzedaż auta, wydaje nam się, że to prosta sprawa. Mamy w głowie mnóstwo pomysłów jak sprzedać je i nie stracić. Jednak często okazuje się, że to, jakie mamy plany zupełnie inaczej wygląda w praktyce. Wtedy pojawia nam się kolejna myśl, żeby oddać auto do komisu albo na złom.

Jednak nie każde używane auto musi być przekazane na złom. Może okazać się, że da się je sprzedać i to za zupełnie dobre pieniądze. Jak to możliwe? Wystarczy przekazać taki samochód do skupu aut.

A może komis byłby lepszą opcją, można by się zastanowić? I czym właściwie różni się skup samochodów od komisu? Oto kilka słów na ten temat.

Czym się różni komis od skupu aut?

Planujesz sprzedać auto, ale nie wiesz co będzie lepszą opcją? Nie jesteś jedyny, który zastanawia się zanim podejmie ostateczną decyzję. Jeśli wystawiłeś pojazd na portalu ogłoszeniowym i skutek jest żaden, pora podjąć zdecydowane kroki.

Nie ma się bowiem co łudzić, że jeśli przez kilka tygodni nie znalazł się kupiec, z dnia na dzień ta sytuacja się zmieni. Jednak nie oznacza to jeszcze, że swój samochód musisz oddać na złom. Okazuje się, że można je sprzedać i uzyskać trochę gotówki na zakup nowego.

Co zatem będzie lepszą opcją, komis czy sprzedaż samochodu do skupu? Żeby podjąć dobrą decyzję, warto wiedzieć czym się różnią.

Otóż, komis to miejsce, w którym można sprzedać używane auto. Często korzystają z tej opcji osoby, które nie mają czasu, aby szukać czy czekać na potencjalnych nabywców. Wolą po prostu zlecić to pośrednikowi. Jednak komis pobiera za swoje usługi prowizję. Zatem właściciel otrzymuje do ręki mniej pieniędzy niż przy bezpośredniej transakcji sprzedaży. Zyskuje jednak wygodę, bo nie musi szukać nabywców na własną rękę.

Największym zainteresowaniem komisu cieszą się auta kilkuletnie, w dobrym stanie technicznym, które można szybko sprzedać. Zatem nie każde auto można sprzedać w komisie samochodowym. Z pewnością nie przyjmie on auta uszkodzonego, powypadkowego jak i mocno wyeksploatowanego.

Zupełnie inaczej działa auto skup. O ile komis nie staje się właścicielem auta, skup samochodów używanych tak. Właśnie na tym polega umowa, którą zawiera się z taką firmą. Sprzedajesz auto od ręki i przestajesz być jego właścicielem.

Otrzymujesz za nie gotówkę albo ustaloną kwotę przelewem i to dalej już skup decyduje co z takim autem się stanie.

A w komisie? Pieniądze otrzymujesz dopiero po sprzedaży. A kiedy to nastąpi nie zależy od Ciebie, a od umiejętności pośrednika i może zająć nawet kilka miesięcy. Jak widać, warto sprzedać samochód do skupu aut używanych.

Nie musisz czekać na kupca ani płacić prowizji. Wszystko szybko i sprawnie.

Sprzedaż auta w skupie czy w komisie – co się bardziej opłaca?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jednak należy pamiętać, że zarówno komis jak i skup aut chce zarobić. Dlatego kwota, którą oferują takie firmy będzie zdecydowanie niższa od cen rynkowych. Jednak dokładna suma, którą uzyskamy zależy od indywidualnej wyceny. A ta zależy od stanu technicznego pojazdu oraz czasem od tego, czy pojazd jest sprawny.

Przy wycenie brane pod uwagę są także rok produkcji samochodu oraz marka pojazdu. Komis przykłada także wagę do wyglądu pojazdu, podczas gdy w skupie nie ma to aż takiego znaczenia.

Jak można skontaktować się ze skupem lub komisem? Dziś można większość formalności załatwić przez Internet. Wystarczy wyszukać skup samochodów osobowych i wypełnić formularz kontaktowy. Trzeba w nim podać najważniejsze informacje dotyczące samochodu.

Na ich podstawie skup podejmuje decyzję czy jest zainteresowany kupnem. Później przedstawiciel firmy przyjeżdża, dokonuje wyceny samochodu i oględzin pojazdu. Jeśli strony się dogadają, od ręki otrzymujesz pieniądze. Bez czekania i zbędnych formalności.

Zatem, co bardziej się opłaca?

To zależy. Jeśli masz samochód za który oczekujesz natychmiastowej gotówki, z pewnością lepszą opcją jest sprzedanie auta do skupu. Skup działa na zasadzie szybkiej transakcji gotówkowej. Wtedy wygodnie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie możesz sprzedać swój samochód, a gotówkę masz w ręku ciągu maksymalnie kilku godzin od kontaktu ze skupem.

To zdecydowanie korzystniejsza opcja niż sprzedaż samochodu na własną rękę.

 

Skup aut Warszawa 24h! Kupujemy samochody za gotówkę! 🚗