Warszawa, Mazowieckie, Polska
798-051-622

Jak dbać o samochód?

Skupujemy auta na terenie Warszawy za gotówkę 24h, 7 dni w tygodniu!

Jak dbać o samochód?

Bez wątpienia jazda zadbanym samochodem to czysta przyjemność. Nawet, jeśli lata swej młodości ma już dawno za sobą. Jednak dbanie o auto to nie tylko sprzątanie czy mycie samochodu, to także utrzymanie w dobrej kondycji wszystkich jego podzespołów. i wymiana zużytych elementów. A to nie zawsze jest proste.

Jak dbać o samochód, aby posłużył nam przez wiele lat? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Jak dbać o samochód – czyli kilka podstawowych kwestii, których warto dopilnować

Wielu kierowców uważa, że regularne dbanie o auto pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy, Okazuje się, że wcale nie musi być to prawdą.

Oczywiście, wszystko zależy od tego, kiedy zaczynamy o nie dbać i czy już na tym etapie pojazd potrzebuje naprawy. Bo tak naprawdę kluczem do sukcesu jest tu systematyczność. Jeśli regularnie dbamy o samochód, wszystkie usterki usuwamy na bieżąco, to koszt ten nie jest aż tak odczuwalny niż w sytuacji, gdy po kilku latach, kiedy nie inwestowaliśmy w auto nagle decydujemy się na generalny remont.

Stąd najlepiej sprawdza się w tym przypadku stara metoda, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dbać o auto należy kompleksowo, a nie tylko ko jego wybrane elementy jak wnętrze, karoseria czy pełny bak paliwa. To coś znacznie więcej jak m.in. regularne przeglądy w zaufanych serwisach czy sprawdzanie stanu opon.

O co szczególnie należy zadbać, aby auto posłużyło nam na długo w dobrej kondycji? Jest kilka kwestii, które warto wziąć sobie do serca. Poniżej kilka najważniejszych z nich.

Jak dbać o karoserię samochodu?

To jeden z tych kluczowych elementów pojazdu, który nie tylko sprawia, że auto wygląda po prostu dobrze. Regularne dbanie o karoserię pozwala zapobiec wielu awariom. Warto wiedzieć, że lakier samochodu jest wyjątkowo narażony na odpryskiwanie, co w szybkiej przyszłości może doprowadzić do korozji karoserii. A to, jak kiepsko wygląda auto zajęte przez korozję nie trzeba nikomu tłumaczyć. Dlatego od początku warto dbać o nią, używając odpowiednich preparatów konserwujących.

To m.in. wosk i inne dedykowanie produkty. Wielu kierowców zastanawia się czy dbanie o lakier zimą powinno być inne niż latem. W zasadzie nie, samochód zimą wystarczy tylko częściej myć na myjni i woskować. Dlatego podczas zimy myj go często, a do mycia stosuj odpowiednie szampony i płyny przeznaczone do mycia i pielęgnacji nadwozia.

Regularne mycie nie tylko wpływa na estetykę pojazdu, ale również działa konserwująco na lakier.

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Bardzo często jest to jedna z ostatnich rzeczy, o które dbamy w samochodzie. Okazuje się, że większość kierowców rzadko poddaje ją czyszczeniu i odgrzybianiu. A o uzupełnianiu na bieżąco czynnika chłodzącego na pewno nie pamięta większość kierowców.

Tymczasem, to poważny błąd. I nie chodzi wyłącznie o dyskomfort jazdy z zaniedbaną klimatyzacją, ale i o zdrowie. Niesprawna klimatyzacja może bowiem przyczynić się do wielu awarii pojazdu, podobnie jak jej nieumiejętne używanie.

W najlepszym przypadku nabawimy się przeziębienia i chorych zatok, w najgorszym problemu z płucami. Zaniedbana klimatyzacja na pewno nie spełni swojej funkcji, a kierowca i pasażerowie narażeni są na wdychanie powietrza pełnego zarazków, roztoczy i grzybów.

Dlatego tak ważne jest regularne odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji. Zanim jednak zaczniemy dbać o sam system chłodzenia wnętrza, warto nauczyć się obsługi systemu chłodzącego. Przede wszystkim zanim ją włączymy, otwórzmy szyby.

Dzięki cyrkulacji powietrza, temperatura w samochodzie szybko wyrówna się z tą na zewnątrz, a powietrze szybciej się schłodzi po włączeniu klimatyzacji.

To oczywiście niejedyne kwestie, których warto dopilnować w swoim samochodzie. Bez wątpienia warto dbać o niego na co dzień, a nie tylko sezonowo przygotować do jazdy. Każdy właściciel samochodu powinien też pamiętać o regularnych przeglądach, wymianie opon oraz sprawdzaniu poziomu oleju i pozostałych płynów w aucie. To bardzo ważne, tak samo jak dbanie o tapicerkę i wnętrze samochodu.

W końcu Twój samochód jest Twoją wizytówką. Dlatego warto zadbać o auto, aby służyło nam przez wiele lat w dobrej formie.

 

Skup aut Warszawa 24h! Kupujemy samochody za gotówkę! 🚗